Ďalšia výmena oblečenia už v sobotu, 25. februára.

Prečo vymieňať oblečenie?

Sú vaše skrine plné nepotrebného oblečenia? Potrebujete obnoviť svoj šatník, ale nechcete míňať peniaze a riskovať, že nevynosíte nové oblečenie? Tento víkend je tu pre vás elegantné riešenie - navštívte swap oblečenia v Piešťanoch! Už 25. februára organizuje swapnito výmenný bazár v kultúrnom centre ARTA od 10.00 do 14.00 h, na ktorý si môžete prísť vybrať oblečenie, ktoré sa vám páči, a priniesť to, čo vám zostane. A nielen to!

Ako funguje výmena oblečenia?

Swap (výmena) funguje veľmi jednoducho. Prinesiete veci, pre ktoré už nemáte využitie, a vyberiete si z toho, čo priniesli ostatní. Táto forma swapu má mnoho výhod. Vaše veci nemusia dlho čakať, kým sa nájde kupec, a ak ho nenájdete, nemusia skončiť v koši. Vraciate ich späť do obehu, kde si ich niekto vyberie a poskytne im nový domov namiesto toho, aby si za nich Preto prineste najviac 10 kusov, ktoré vám sú príliš veľké, príliš malé alebo jednoducho nemilé, a môžete ich rovno vymeniť za iné. Samozrejme, môžete si vybrať aj vtedy, ak neprinesiete nič, ale ak áno, prineste, prosím, len veci, ktoré sú ešte užitočné pre ostatných, a teda nemajú škvrny, diery alebo iné poškodenia.

V čom je naša výmena oblečenia jedinečný?

Piešťanský swap je obohatený aj o niečo, čo inde nemajú - zúčastní sa ho niekoľko upcyklistov, ktorí poskytnú svoje jedinečné služby. Môžete si u nich nechať vylepšiť oblečenie alebo vyčistiť topánky a na swape bude k dispozícii aj oblečenie vytvorené zo zvyškov, ktoré by sa inak vyhodili. Dobrovoľníci budú pre hladných návštevníkov pripravovať aj bezplatné dobroty a nápoje, za čo ich môžete odmeniť dobrovoľným príspevkom do pokladničky a potom sa porozprávať s ďalšími podobne zmýšľajúcimi ľuďmi pri dobrom čaji a koláčiku. Ak vám to nestačí, v krásne zrekonštruovaných priestoroch ARTY je k dispozícii kaviareň a bar, kde si môžete od výmeny oddýchnuť.

Ak nemáte v sobotu 25. februára čo robiť, vezmite si 3 eurá na vstupné, dobrú náladu a príďte do ARTY, ktorá sídli na Kollárovej 2, Piešťany. Udalosť nájdete na Facebooku, kde môžete sledovať aj stránku projektu SWAPNITO, aby vám neunikli ďalšie pripravované akcie.

Nenechaj si ujsť novinky a sleduj nás na sociálnych sieťach!

Sleduj nás na sociálnych sieťach!

Made with ‌

No Code Website Builder