Kto sme?

Christopher Svitok
Christopher Svitok
Zakladateľ
Adriána Tibenská
Zakladateľka
Martina Valková
Zakladateľka

Naše hodnoty

1

Inovatívnosť

Prinášame swapy, ktoré sú naviac k základnému vymieňaniu vecí obohatené i o špeciálne aktivity s cieľom vytvoriť v ľuďoch túžbu žiť udržateľne.
2

Komunita

Podporujeme budovanie swapujúcej komunity - spájame menších producentov, ktorí vdychujú nový život vecia a ľudí, ktorí majú túžbu a záujem tieto veci využívať. A zároveň tvoríme miesto, kde sa swapujúci ľudia cítia príjemne.
3

Autenticita

Vážime si jedinečný ľudský prístup. Robíme veci od srdca a snažíme sa žiť tak, ako sa prezentujeme. 
4

Udržateľnosť

Poukazujeme na spôsoby a poskytujeme cesty, ktorými môžeme život urobiť udržateľným, s minimálnym negatívnym dopadom na jeho kvalitu. Ponúkame účastníkom našich aktivít víziu radosti z už použitých, ale stále kvalitných vecí.
5

Príležitosti

Našimi swapnito aktivitami poskytujeme príležitosti ľuďom, ktorí chcú aktívne participovať na zveľaďovaní kultúry a životného prostredia v Piešťanoch. 

Naše ciele

22. August 2022 je deň, kedy ako ľudstvo vyčerpáme zdroje pre rok 2022, a zvyšok roka uspokojumeme svoju potreby na dlh. Od tohto dňa, oberáme naše budúce JA o vodu, čistý vzduch a iné potrebné zdroje, ktoré boli minuté na výrobu oblečenia alebo iných spotrebných statkov.
Našim cieľom je tvoriť povedomie o tejto skutočnosti, regionálne znížiť spotrebu "nepotrebných vecí" a ukázať, že radosť z vecí môžeme mať aj dlhšie, ako iba týždeň po jej zakúpení.

Je to o ľuďoch

Naším cieľom je dlhodobé rozširovanie zelených myšlienok a tvorenie komunity, v ktorej sa budeme môcť spolu venovať udržateľnosti. 

1

Organizovanie swapov

Základom na rozšírenie swapnito myšlienok je organizovanie swapov. Naše udalosti plánujeme organizovať pravidelne, aspoň raz mesačne.
2

Vybudovanie komunity

Našimi udalosťami chceme vybudovať komunitu ľudí, ktorí budú zdieľať naše hodnoty a pomôžu nám Piešťany priblížiť bližšie k udržateľnosti.
3

Piešťany - mesto swapov

K prívlastku "kúpeľné mesto", by sme radi pridali prívlastok "swapové mesto". Našim dlhodobým cieľom je vybudovať v Piešťanoch veľkú swapovú udalosť.

Pridaj sa ku nám!

Zaujalo ťa swapnito a a chcel/-a by si pomôcť?
Napíš nám!

Sleduj nás na sociálnych sieťach!

Made with ‌

WYSIWYG HTML Editor